Hydrofiber® technologijos tvarsčiai

AQUACEL® tvarsčių gamyboje naudojama unikali, patentuota Hydrofiber® technologija. AQUACEL® tvarsčiai ypač gerai sugeria žaizdos eksudatą ir yra dažniausiai naudojami gydant gausiai šlapiuojančias žaizdas, tačiau taip pat gali būti pritaikomi ir mažai eksuduojančių ar sausų žaizdų gydymui.

Hidrokoloido masės tvarsčiai

Tvarsčius sudaro vidinis (su žaizda susiliečiantis) hidrokoloidų, esančių lipnioje polimerinėje matricoje, sluoksnis ir išorinis poliuretano putų sluoksnis. Tvarsčiai sąveikauja su žaizdos eksudatu ir sukuria drėgną, gijimui palankią aplinką, skatina žaizdos autolitinį valymąsi.

Antimikrobiniai tvarsčiai

Tvarsčiuose esantis joninis sidabras sunaikina patogeninius mikroorganizmus ir saugo nuo infekcijos rizikos.

Putų tvarsčiai

Daugiasluoksniai, vandeniui atsparūs tvarsčiai. Putų tvarsčiai gerai sugeria žaizdos eksudatą, apsaugo žaizdą nuo spaudimo ir trinties.

Aquacel Foam grupės tvarsčiai padengti Aquacel sluoksniu ir absorbuojančiu putų sluoksniu, su lipniu silikoniniu kraštu.
Foam Lite tvarsčiai turi absorbuojantį putų sluoksnį, kurį dengia pilnai lipnus, išorinis silikono sluoksnis.

Hidrogelis

Drėkinantis gelis išvalo žaizdą nuo negyvų audinių. Tinka gilioms ir sunkiai pasiekiamoms vietoms.

Pirminiai tvarsčiai

Tai tvarsčiai, kurie turi tiesioginį kontaktą su žaizda. Kai kurie tvarsčiai gali būti tiek pirminiai, tiek ir antriniai, priklausomai nuo žaizdos gylio ir eksudacijos.

Antriniai tvarsčiai

Tai tvarsčiai, kurie yra naudojami pirminio tvarsčio uždengimui ir prilaikymui, kai tai yra būtina.

Tvarsčiai tamponavimui

Gilioms žaizdoms tvarstyti reikia pasirinkti tvarsčius, kurie gerai absorbuoja žaizdos eksudatą ir saugo nuo infekcijos rizikos.

Literatūra:
Jaszarowski, K.A. & Murphree, R.W. (2016). Wound cleansing and dressing selection, In D.B. Doughty & L.L. McNichol (Eds.), Wound, ostomy and continence       nurses society core curriculum: wound management (pp. 131-44) Wolters Kluwer, Philadelphia.